Her kan du skrive en melding som vil vises for alle på KristenDate.no.
Skriv Skriv her Skriv i megafonen

Forum > Fritid > Debatt

flor tropical
Opprettet i går kl 14:38 av flor tropical, dame, 51 år, Buskerud.
Hvorfor sa profeten Jesaja at Gud «skaper ondskap»?
https://www.youtube.com/watch?v=GgesDO0DJnU. Hvorfor sa profeten Jesaja at Gud «skaper ondskap»?

Svar på innlegg

compaq
#1. Postet i går kl 18:07 av compaq
???

Noen sier at Gud som styrer verden. så det er han som står bak naturkatastrofer. Han må være derfor være grusom.

Hva bibler sier: Hele verden ligger i den ondes makt. (1.Joh 5:19) Hvem er den onde. Bibelen sier at det er Satan. Hvis det er Satan som styrer verden, påvirker han menneskene til å være like egoistiske, grådige og kortsynte som han er. Er ikke det med på å forklare hvorfor menneskene tar så dårlig vare på miljøet.

Experter advarer om at dårlig miljø forvaltning kan medvirke til naturkatastrofer, enten ved å forårsake den forverre dem eller gjøre samfunnet mer sårbart når de inntreffer.

Hvorfor tillater så Gud at Satan har så stor makt. For å finne svaret må vi gå helt tilbake til begynnelsen av menneskenes historie, da våre første foreldre gjorde opprør mot Gud som sin hersker. Siden da har de fleste fulgt i deres fotspor. Det at menneskene traff et slikt valg at de forkaster Guds styre har ført til at hele verden nå er underlagt Guds fiende, Satan. Det varderfor Jesus kalte Satan verdens hersker. (Joh 14:30)

Skal Satan herske for bestandig, Nei, Jehova er ikke kald og ufølsom når det gjelder de lidelsene Satan er årsak til. Menneskenens lidelser går i virkeligheten sterkt inn på ham. Som den barmhjertige Gud han er, har han truffet tiltak for å sette en stopper for Satans grusomme styre om kort tid. Han har utnevnt sin Sønn, Jesus Kristus, til å herske som konge med rett og rettferdighet i all evighet.
flor tropical
#2. Postet i går kl 19:02 av flor tropical
Ondskapen var tillatt slik at vi kunne sette pris på det gode, slik at vi kunne skille svart fra hvitt. Gud skapte ikke tyveri; Han ville og vil bli elsket for å velge det gode. Men hvordan skal vi vite hva som er godt hvis det ikke finnes noen motsetning? Det er slik vi kan vite hva vi liker, hva som er godt eller dårlig.
Her kan du skrive en melding som vil vises for alle på KristenDate.no.
Skriv Skriv her Skriv i megafonen
annonseKristenDate Magasinet – Tro og håp, kjærlighet, historier